Self levelling

Civalı Şapın Tanım:Özel çimento esaslı polimer modifiyeli kendiliğinden yayılma özelliğine sahip kendiliğinden yayılan hazır zemin tesviye şapıdır.

Kendiliğinden yayılan şapın kullanım alanları:Epoksi Kaplama, Pvc Kaplama, karo ve rulo halı, lamine parke, laminat parke, kauçuk gibi döşeme elemanlarının uygulanması esnasında. Beton, şap, zeminlerin bozukluklarının giderilmesi ve düzetilmesi amacı ile zemine kendiliğinden yayılan civalı şapuygulanır.

Tesviye Şapının Kullanım Miktarı:1 m2 alan için 1 mm kalınlıkta 1,5 kg Self-Levelling Şap kullanılır.

Akıllı Şap Uygulamasından önce Yüzey Hazırlama:Civalı şap uygulaması yapılacak yüzey temiz toz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Kendiliğinden yayılan şap Uygulaması yapılacak yüzeyde gevşek bir katman olmamasına dikkat edilmelidir. Var ise kazınmalı, temizlenmeli ve temizleme esnasında oluşan boşluğun kalınlığına göre İnce tip veya kalın tip  Tamir Harcı kullanılarak gerekli tamirat yapılmalıdır. Tesviye şapı uygulamasına hazırlanan yüzey Self-Levelling Şap uygulamadan önce zemin Astarı ile tek kat olarak astarlanmalıdır.

Civalı Şapın Kullanım Şekli:25 kg Self-Levelling Şap, 6,5 litre temiz su ile karıştırılır. Kendiliğinden yayılan şapa Eğer kısmi karışım yapılacaksa bu oranda karıştırılmalıdır. Su önce kova içine konulmalı ve daha sonra Akıllı Şap yavaşça suya katılmalıdır. Bu esnada bir taraftan mikser yardımı ile tesviye şapıtopaksız olana kadar 3 dakika iyice karıştırılmalıdır. Hazırlanan civalı şap uygulama yapılacak yüzeye yeteri kadar dökülür mala ve kirpi rulo kullanmak suretiyleakıllı şapın yayılmasına yardımcı olunur. Kendiliğinden yayılma özelliği sayesinde üzerine temas eden mala ve kirpi rulo izleri de kaybolarak boşlukları doldurup düz bir zemin oluşturur.

Tesviye Şapı(Cıvalı Şap) Uygulama Alanları : 

  1. Özel seramik kaplamalarından önce düzgün ve terazide bir zemin elde etmek için self leveling şap(akıllı şap) uygulanır.
  2. Parke kaplamalarından önce zemine self leveling şap(tesviye şapı) uygulanır.
  3. PVC zemin kaplamadan önce self leveling şap(cıvalı şap) uygulanır.
  4. Epoksi zemin kaplamadan önce self leveling şap(kendiliğinden yayılan şap) uygulanır.
  5. Zemin cilası ve zemin verniği ve cilalı şap uygulamalarından önce düzgün ve pürüzsüz bir zemin elde etmek için self leveling(cıvalı) şap uygulanır.
Pvc yer döşemeleri İstanbul kauçuk zemin kaplamaları, döşeme sistemleri, yer döşeme, pvc halı, karo halı

Cıvalı Tesviye Şapı için nasıl fiyat teklifi veriyoruz?

Aderans Yapı Zemin tarafından yapılan self levelling şap uygulamalarında, ustalarımız tarafından zemin durum tespiti yapılmadan akıllı şap uygulama fiyatı vermiyoruz. Eğer, Cıvalı Şap uygulaması yaptıracak müşteri bir profesyonel ise, müşterinin zemin hakkındaki bilgileri bizim için son derece önemlidir; yani bu bilgilerde(beton nasıl dökülmüş, dozajı nedir, kürleme yapılmışmı vb)bizim için durum tespiti yerine geçer. Bu bilgiler bizim için yeterli olursa zemin nemi, kendiliğinden yayılan şapın uygulama kalınlığı ölçülüp ve uygun zemin astarı seçilerek fiyatlandırma aşamasına geçilir. Böylelikle, kullanılacak tesviye şapı miktarı tespit edilir. Tüm bu bilgiler ışığında müşteriye yazılı teklif bildirilir. Teklif aşamasına kadar olan bütün çalışmalar için müşteriden herhangi bir ücret talep etmiyoruz.

Self levelling ve Cıvalı Şap uygulamalarında hangi malzemeleri kullanıyoruz?

Tüm self levelling şap uygulamalarımızda pazar liderlerinin ürünlerini kullanmaktayız. Böylelikle malzemeden kaynaklanabilecek riskleri ortadan kaldırıyoruz.

Neden Selflevelling Şap?

     Çok düzgün zemin isteyen kaplama malzemeleri için akıllı şap kullanmak bir zorunluluktur. Çünkü; helikopterle düzeltilmiş şaplarda bile şapın kendi içinde milimetre mertebesinde de olsa, dalgalanmalar ortaya çıkmaktadır. Bu dalgalanmalar son kat kaplamalarda ve özellikle parlak – yarı mat kaplamalarda kendisini daha çok gösterir. Bu nedenle, çok düzgün yüzeyli şap dökmek istendiğinde veya şapı istenilen bir kotta ve terazisinde dökmek gerektiğinde akıllı şap hazır şap kullanılması bir zorunluluktur.

Self-levelling şap için nasıl uygulama fiyat teklifi veriyoruz?

Aderans yapı  tarafından yapılan selflevelling uygulamalarında, teknik ekibimiz tarafından zemin durum tespiti yapılmadan uygulama fiyatı vermemekteyiz. Eğer, uygulama yaptıracak müşteri bir profesyonel ise, müşterinin zemin hakkındaki bilgileri bizim için son derece önemlidir; yani bu bilgilerde(beton nasıl dökülmüş, dozajı nedir, kürleme yapılmışmı vb)bizim için durum tespiti yerine geçer. Bu bilgiler bizim için yeterli olursa zemin nemi, uygulama kalınlığı ölçülüp ve uygun astar seçilerek fiyatlandırma aşamasına geçilir.Uygulama kalınlığı zeminde lazer nivo ile kalınlık taraması yapılarak saptanır. Böylelikle, kullanılacak net malzeme miktarı tespit edilir. Tüm bu bilgiler ışığında müşteriye yazılı teklif bildirilir. Teklif aşamasına kadar olan bütün çalışmalar için müşteriden herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Çünkü; bize göre tüm bu çalışmalar doğru uygulama için bir zorunluluktur.

 Aderans yapı    tarafından yapılan selflevelling uygulamalarında, teknik ekibimiz tarafından zemin durum tespiti yapılmadan uygulama fiyatı vermemekteyiz. Eğer, uygulama yaptıracak müşteri bir profesyonel ise, müşterinin zemin hakkındaki bilgileri bizim için son derece önemlidir; yani bu bilgilerde(beton nasıl dökülmüş, dozajı nedir, kürleme yapılmışmı vb)bizim için durum tespiti yerine geçer. Bu bilgiler bizim için yeterli olursa zemin nemi, uygulama kalınlığı ölçülüp ve uygun astar seçilerek fiyatlandırma aşamasına geçilir.Uygulama kalınlığı zeminde lazer nivo ile kalınlık taraması yapılarak saptanır. Böylelikle, kullanılacak net malzeme miktarı tespit edilir. Tüm bu bilgiler ışığında müşteriye yazılı teklif bildirilir. Teklif aşamasına kadar olan bütün çalışmalar için müşteriden herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Çünkü; bize göre tüm bu çalışmalar doğru uygulama için bir zorunluluktur.

Self-levelling şapı nasıl uyguluyoruz?

a) Uygulama öncesi yapılan büro çalışmaları:

      Zemin koşulları kendiliğinden yayılan şap şap için uygunsa kaplanacak nihai kaplama türüne ve maksimum uygulama kalınlığına göre kullanılacak kendiliğinden yayılan şapve astar belirlenir. Zemin rölövesi çizilir. Ve bu rölöve üzerinde karolaj yapılarak her bölgede lazer nivo yardımı ile kot taraması yapılır. Bu bilgiler bilgisayar ortamında çizilir ve kot değerleri girilerek o zemin için ne kadar miktarda şap ve astar gideceği belirlenir.

Selflevelling Şap Öncesi Astar Uygulaması

b) Uygulama aşamasındaki şantiye çalışması:

      Sorunsuz zeminlerde uygulama: Zemin süpürülüp temizlenir. Varsa, oynayan kalkan kısımlar tamir edilir. Ve cinsi önceden tespit edilmiş astar (epoksi veya dispersiyon esaslı) zemine uygulanır. Astarın kurumasının ardından, zemini istenilen nihai kota getirmek için dolgu pulcukları ve ipler ile dolgu biçimi oluşturulur. Ve katalog değerlerine göre hazırlanan şap zemine dökülür. Mala ile yüzey düzeltilir, kirpi rulo ile yüzey taraması yapılarak olası hava kabarcıklarının alınmasının ardından yüzey, hava cereyanından uzak kalacak şekilde kurumaya bırakılır.

      Sorunlu zeminlerde: Eğer zemin self levelling için uygun yapıda değilse öncelikle mevcut zeminin düzeltilmesi gerekmektedir. Bu aşamada zemin tozuma durumuna ve kalkma, kabarma yapıp yapmadığına bakılır. Eğer zeminde tozuma var ise şap öncesi zemine epoksi astar emdirilerek (0,50-2,00kg/m2 sarfiyatında epoksi kullanılır) zeminin güçlenmesi sağlanır. Epoksi üzerine temiz silis kumu serpilerek (1,50kg/m2 sarfiyat) epoksi üzerinin pürüzlü olması sağlanır. Epoksi astar bir gün sonra kurumuş olur. Zemindeki serbest kumlar süpürülerek normal uygulama gerçekleştirilir. Eğer zemindeki tozuma ve kalkmalar epoksi astar emdirilmesi ile geçmeyecek kadar fazla ise mevcut zemin kısmen veya tamamen kaldırılır. Yeni klasik şap dökülür. Ve self levelling uygulaması bu sağlam şap üzerine yapılır.

Aderans kauçuk zemin kaplamaları, döşeme sistemleri, yer döşeme, pvc halı, karo halı

Akıllı şap fiyat

Self levelling fiyat

Self levelling

Self şap fiyat

Hemen ara Hemen ara